Oglas:
Početna > CROBEX®
  • Smanji veličinu slova
  • Normalna veličina slova
  • Povećaj veličinu slova


CROBEX®


Indeks je vagan na temelju tržišne kapitalizacije free float-a najlikvidnijih hrvatskih dionica, pri čemu se težina pojedine dionice ograničava na 15%. Sve dionice prolaze kroz analizu likvidnosti u cilju pronalaska onih najzanimljivijih za investitore, a u izbor za konstruiranje indeksa ulaze one dionice hrvatskih poduzeća kojima se trgovalo najmanje 75% trgovinskih dana unutar promatranog razdoblja.

Bazni datum CROEMI® indeksa je 1. siječnja 2003. godine, a bazna vrijednost 1000 bodova. Broj dionica uključenih u indeks je varijabilan i ovisi o različitim pokazateljima likvidnosti i važnosti pojedine dionice u ukupnom prometu. Redovne revizije obavljaju se kvartalno (15. siječnja, 15. travnja, 15. srpnja i 15. listopada svake godine) na temelju podataka o trgovanju tromjesečnog razdoblja koje završava 15 dana prije datuma revizije. - opširnije

Najnoviji sastav CROEMI indeksa na dan 15. srpnja 2009. godine (PDF)



Result


Posljednji update podataka: 16.1.2017 11:33:05
NazivSimbolKupnjaProdajaNajvišaNajnižaProsječnaZadnja%promjenePrometKoličina
AD PLASTIK D.D.ADPL-R-A139,09139,97139,08139,08139,08139,08-0,2755.632,00400
ADRIS GRUPA D.D.ADRS-P-A466,00467,390,000,000,000,000,000,000
ATLANTIC GRUPA D.D.ATGR-R-A911,00913,000,000,000,000,000,000,000
ATLANTSKA PLOVIDBA D.D.ATPL-R-A288,16294,99297,77288,00293,37288,00-1,2736.671,42125
SNH BETA d.d.BETA-R-A47,0147,5047,5047,5047,5047,501,0623.750,00500
BELJE D.D.BLJE-R-A24,3324,8424,3324,3324,3324,33-0,82729,9030
ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING D.D.DDJH-R-A45,3545,9946,4545,0045,5745,46-0,37105.760,392.321
SNH DELTA d.d.DELT-R-A2.310,052.394,940,000,000,000,000,000,000
DALEKOVOD D.D.DLKV-R-A14,1114,2114,1114,1114,1114,110,571.411,00100
DRNIŠPLAST d.d.DRNI-R-A0,00500,000,000,000,000,000,000,000
Europlantaže d.d.EPLT-P-A0,00140,000,000,000,000,000,000,000
ERICSSON NIKOLA TESLA D.D.ERNT-R-A1.250,021.277,990,000,000,000,000,000,000
SNH GAMA d.d.GAMA-R-A73,0175,000,000,000,000,000,000,000
HP-Hrvatska pošta d.d.HP-O-19BA0,000,000,000,000,000,000,000,000
HRVATSKE TELEKOMUNIKACIJE D.D.HT-R-A173,61174,00174,00173,61173,81173,610,25175.022,221.007
Institut IGH d.d.IGH-R-A187,03192,990,000,000,000,000,000,000
INA - INDUSTRIJA NAFTE D.D.INA-R-A3.050,003.100,003.050,003.050,003.050,003.050,000,0051.850,0017
INGRA D.D.INGR-R-A3,053,113,123,063,073,121,306.970,582.274
KONČAR D.D.KOEI-R-A712,00718,990,000,000,000,000,000,000
KRAŠ D. D.KRAS-R-A532,52540,99540,00540,00540,00540,000,04170.100,00315
LUKA PLOČE D.D.LKPC-R-A561,25578,890,000,000,000,000,000,000
Magma d.d.MGMA-R-A0,390,470,000,000,000,000,000,000
PBZ D.D.PBZ-R-A750,00765,000,000,000,000,000,000,000
PODRAVKA D.D.PODR-R-A379,03383,00379,03379,02379,02379,02-0,3023.120,5261
PETROKEMIJA D.D.PTKM-R-A17,0017,4917,4917,4917,4917,493,251.749,00100
SNH ALFA d.d.SNHA-R-A78,5079,9678,0478,0278,0378,020,0115.605,56200
TISAK D.D.TISK-R-A160,00173,950,000,000,000,000,000,000
Viro tvornica šećera d.d.VIRO-R-A387,00393,990,000,000,000,000,000,000
Vupik d.d.VPIK-R-A44,6446,9844,6544,6444,6444,640,134.464,26100
ZAGREBAČKA BANKA D.D.ZABA-R-A59,1059,9859,1059,1059,1059,10-1,434.728,0080
Zagrebačka burza d.d.ZB-R-A16,4116,790,000,000,000,000,000,000
  prikaži/snimi kao Excel | Ukupan promet: 677.564,85 HRK

Privremeno ukidanje CROEMI indeksa

25.9.2009 10:19:00 | Autor/Izvor: limun.hr

Zaključno s 30. rujna 2009. godine privremeno će se prestati izračunavati CROEMI indeks koji je namijenjen investitorima kao mjerilo uspješnosti njihovog ulaganja te referenca za povrate na hrvatskom tržištu dionica.  

Raiffeisen analitičari započeli su s objavljivanjem CROEMI indeksa (Croatian Equity Market Index) 20. svibnja 2003. godine te je on tada predstavljao prvi i jedinstveni indeks u Hrvatskoj, obuhvaćajući najlikvidnije dionice sa Zagrebačke i Varaždinske burze.

Ujedinjenjem dviju burzi CROBEX indeks, kao i nedavno uvedeni CROBEX10, počeo je koristiti vrlo sličnu metodologiju izračuna poput CROEMI-ja. Posljedično, došlo je do visoke koreliranosti navedenih indeksa, stoga u ovom trenutku nema potrebe za izračunavanjem CROEMI indeksa. Međutim, analitičari Raiffeisena uskoro planiraju započeti s izračunavanjem specijaliziranih pokazatelja – sektorskih indeksa – koji će zadržati brand CROEMI.